Процес фрезерування бетонних підлог необхідно проводити, якщо поверхня бетону має нерівності більше 2мм, або потрібно зняти наливне покриття. Даний метод обробки залишає на підлозі великі борозни, глибина яких може доходити до 4х мм, що спричиняє необхідність додаткового шліфування поверхні.
Для видалення дрібних нерівностей (до 2 мм), незначних дефектів, а також цементного молочка застосовують мозаїчно-шліфувальні машини з корундовими або алмазними сегментами. Перед монтажем наливної підлоги слід обов'язково видалити цементне молочко, оскільки його шар перешкоджає проникненню полімерних матеріалів у більш глибокі та міцні шари бетонного покриття та знижує адгезію матеріалів.
Для фрезерування бетонної плити застосовуються спеціальні машини, робочим інструментом яких є барабан з ламелями, що мають пірамідальні напайки.
Фрезерування бетону використовується у таких випадках:
для зняття шарів бетону, фарби, клею з поверхонь.
вирівнювання бетонної поверхні;
видалення верхнього шару монолітної плити, фундаменту або підлоги, розташованого вище за необхідний рівень;
видалення старого полімерного покриття або покладеного з порушенням технологічних вимог;
зняття з бетонної поверхні лінолеуму чи плитки, покладених на клей;
видалення зміцненого зовнішнього шару бетону;
очищення забрудненої поверхні від плям, адгезивів та різного виду клею;
на пішохідних ділянках влаштування протиковзких зон. Обробка дорожнього покриття з метою покращення зчеплення поверхні з шинами транспортних засобів на пандусах та з'їздах;
як підготовча процедура перед нанесенням на бетон різних матеріалів, що підвищують міжшарову адгезію.
Фрезерування бетонної підлоги дозволяє отримати більш рівну поверхню зі збільшеними адгезійними властивостями. Крім того, використання даної технології може виключити у влаштуванні бетонних підлог етап створення додаткової стяжки, що може зменшити витрати матеріалів та знизити фінансові витрати.
До недоліків подібної обробки бетонної поверхні можна віднести надто високий рівень шуму (близько 90 ДБ) та велику кількість пилу, що супроводжують роботу обладнання. Це необхідно враховувати перед початком процесу. Неприпустимо вести роботи, якщо у верхніх шарах бетону є арматура, так як при фрезеруванні може пошкодитися вал, що крутить, на ріжучому інструменті. Щоб цього не сталося, армуючий шар потрібно видалити з поверхні. Тільки після цього можна розпочинати обробку.
Фрезерування бетонного покриття проводиться тільки по сухій поверхні без додаткового зволоження. При обробці виникає велика кількість пилу та шламу, які при змочуванні можуть забити різальний інструмент, що спричинить зменшення тертя поверхонь. В цьому випадку роботи ведуться за наявності промислових пилососів, що підключаються до фрезерних машин.
Слід пам'ятати, що процес фрезерування не зможе видалити хвильові перепади на бетонній підлозі. Так як, згладжуючи поверхню, машина видаляє лише різні дефекти і невелику брижі. Великі дефекти усуваються шляхом нанесення нової стяжки на бетонну підлогу.
Взяти машину для фрезерування бетону в оренду завжди можна у нас в офісі: м. Одеса, вул. Генерала Ватутіна, 14 або звернувшись за телефоном (073) 151-22-68