Корисні поради

170 років минуло, а паркет все так само в моді і навряд чи колись із моди вийде. А як же в ті часи доглядали паркет? – Циклювали руками – ручний циклей і точно вже лаком паркет не покривали.

Відциклений паркет натирали воском. Цикл обслуговування паркету зводився до натирання, миття тощо. Циклювання паркету ручної циклі проводилося рідко, і в результаті паркет не зношувався так швидко і служив довгі роки. Лак на паркеті з'явився нещодавно – пам'ятайте Московський, Ленінградський, Польський. Обслуговування паркету звелося до циклювання та покриття лаком, циклювання та покриття лаком і.т.д. Термін життя паркету через це скоротився, адже при кожному циклюванні разом із залишками старого покриття сциклюється шар дерева. Чим гірший стан паркету, тим більше доводиться знімати. Кожна паркетинка має паз та гребінь. Паз – приблизно 1/3 товщини паркету, тобто. товщина яку можна циклювати – трохи більше 1/3 товщини паркету. Зовнішньо остання стадія виглядає так: на паркеті по всій довжині планки по краях з'являється тріщини. Більше циклювати не можна. Тільки міняти.

Як продовжити життя паркету? Чи не доводити до крайності. Досвідчений циклювач ніколи не сциклює зайвого і якщо немає плям, що глибоко в'їлися, на паркеті, він зніме тільки старий лак. Якщо у Вас старий і не дуже рівний паркет, то вирівнювати його при циклюванні сенсу немає, оскільки якщо сциклювати всі "гірки" до нижньої "ямки", то паркету може і не залишитися. За принципом вирівнювання по "нижній ямці" працюють плоскошліфувальні циклювальні машини. Тому на старому та не дуже рівному паркеті їх зазвичай не застосовують. В цьому випадку краще циклювати звичайною барабанною машиною, вона влаштована так, що огинає вже наявні поверхні паркету і зайвого не зрізає.

Якщо на старому паркеті є глибокі плями на всю допустиму глибину циклювання та прибрати їх циклюванням вже не можна, то зазвичай застосовують матові лаки на водній основі. Ці лаки не "контрастні" - плями на паркеті помітні набагато менше. І загальний вигляд паркету стає цілком прийнятним. Новий паркет краще циклювати плоскошліфувальною машиною. Відразу закласти рівну поверхню паркету без “ямок” та “гірок”. Тоді наступні циклювання при заміні лакового покриття проводити буде набагато легше, і знімання дерева буде невеликим, тобто. ресурс паркету збільшиться. Якщо у вас набірний паркет з різних порід дерева, і ви хочете це підкреслити - краще застосовувати масляні лаки, - малюнок паркету буде контрастним, яскравим.

Якщо хочете це згладити, приглушити – краще застосувати водний лак, тоді паркет вийде однотонніший, менш яскравий.

Незаперечна перевага водних лаків - швидке сушіння та відсутність запаху. Якщо ви живете в одній кімнаті, то в іншій можна спокійно покривати паркет водним лаком.

Насамкінець хочу нагадати, що циклює не машина, а циклювач, і якість залежить від досвіду роботи та майстерності циклювальника, а не від марки циклювальної машини.

© 2014-2023 Instrument Rental
usercartsmartphonecrossmenu