Вибір електричного генератора

Перебої в електропостачанні найчастіше стають відправним пунктом для придбання генератора.

На початковому етапі треба визначитися з якою метою Ви збираєтеся використовувати генератор. Наприклад, для дачі підійде бензиновий генератор потужністю до 3 кВт. Такої потужності вистачить електропостачання основних споживачів. За типом споживаного палива генератори поділяються на: дизельні, бензинові та генератори, що працюють на газу. Найбільш екологічні газові генератори, але більшість таких моделей залежить від газової магістралі. Для побутового використання рекомендуються бензинові, але максимальну надійність демонструють дизельні генератори.

Найперший момент вибору – це вибір потужності генератора. Вибір потужності будується за наступним принципом: мінімальна потужність генератора це сумарна потужність всіх приладів, плюс 10%.

Для точного розрахунку потужності генератора необхідно визначити стартову потужність всіх електроприладів, що підключаються до домашньої мережі. При цьому не варто забувати, що номінальна потужність, яка вказана в паспорті приладу, відрізняється від стартової. Для більшості індуктивних приладів (електродрелі, ушм і т.д) вона дещо вища. Деякі виробники вказують потужність над кВт, а кВА. Приведення цієї величини до звичних цифр множиться на 0.8. Таким чином 10 кВА дорівнюватимуть 8 кВт.

Після розрахунку необхідної потужності генератора переходимо до вибору двигуна. Класифікуються вони за споживаним паливом і робочим циклом (чотири- і двотактні). При виборі найчастіше орієнтуються рівень створюваного шуму, можливість використання палива інших побутових потреб (газ, бензин, солярка), і передбачувану тривалість безперервного використання генератора. Доступність палива також відіграє не останню роль.

Для аварійних ситуацій найкраще підходять генератори потужністю до 5 кВт, що працюють на бензині. Вони можуть забезпечити електроенергією основні побутові прилади.

При виборі генератора як основне джерело енергії, то акценти зрушуються. Оскільки потужність такого генератора буде в порядно вище потужності аварійного генератора, а працювати він буде постійно, то ідеальним варіантом бачиться агрегат, що працює на дизельному паливі. Термін їх роботи та надійність на порядок вищий за газові та бензинові.

© 2014-2023 Instrument Rental
usercartsmartphonecrossmenu